Chef Recepty HOME
Sviatočné Recepty

slávnostné recepty

Hovorí sa, že každý deň keď sme zdravý je deň na oslavu. Na čom bez ďalšieho rozoberania určite bude kus pravdy, no predsa sú dni, ktoré sú iné ako tie ostatné. Dni keď sa nám niečo podarí dosiahnuť, keď oslavujeme nejaký sviatok a tak podobne. A nebol by to správny sviatok bez slávnostného jedla.

Sviatočné recepty nižšie sme rozdelili podľa prislúchajúceho sviatku. Nejde len o slovenské sviatky, ale aj o indické, americké, čínske a ďalšie najvýznamnejšie sviatky svetové a miestne sviatky.

V dobe globalizácie a zbližovanie civilizácii je určite pekné si pozrieť a vyskúšať ako slávia napr. Nový rok z pohľadu japonkého slávnostného menu a čo dobré je na sviatočnom stole v Izraeli.

Príjemné prezeranie, varenie a hlavne oslavovanie.

 

 

Slávnostné Recepty

Vianočné recepty

Objavte čaro a vôňu, ktorú so sebou prinášajú Vianoce a vianočné jedlo. Množstvo receptov na vianočné pečivo, cukrovinky, ale aj pravú kapustnicu, kapra a veľa ďalšieho..

pozri recepty

Sv. Valentín

Oslávte Sv. Valentín pri sviečkach, dobrom šampanskom, alebo víne spolu so svojou polovičkou s jedným s našich delikátnych receptov na Valentína.

pozri recepty

Veľká noc

Veľká noc je skvelá príležitosť na prípravu sviežich, jarných receptov, ktoré potešia nielen deti, ale aj dospelých.

pozri recepty

Diwali - festival svetla

Tradičné hinduistické recepty k oslave Festivalu Svetiel. Sviatku je sprevádzaného ohňostrojom, darčekmi a peknou výzdobou. Jedného z najkrajších a najväčších indických sviatkov. Dátum nemá v našom kalendáry fixný (október-november).

pozri recepty

Deň vďakyvzdania

Významný sviatok rodiny, ďakovania prírode za úrodu sláviaci v celej Severnej Amerike. Ochutnajte typické recepty ako tekvicový koláč, naučte sa správne piecť morku, alebo urobiť pravé steaky.

pozri recepty